Kilka słów o edukacji domowej

Edukacja XXI wieku

Czy wiesz, że Twoje dziecko może uczyć się w inny sposób, niż uczęszczając do tradycyjnej szkoły? Dzięki możliwości edukacji domowej w Polsce możesz przestać się martwić o przyszłość swojego dziecka. Znajdziecie czas na pasje, odzyskacie spokój psychiczny i będziecie mogli wreszcie skupić się na tym, co dla Was najważniejsze. Potrzebna jest tylko decyzja i zobowiązanie rodziców lub opiekunów. Obowiązek szkolny realizowany jest w zaciszu domowym, dostosowany jest więc do potrzeb oraz możliwości dziecka. Bez pędu, bez porównań, bez zbędnego chaosu, z większą uważnością, troską i nastawieniem na rozwój.

Na edukację domową można przejść na każdym etapie szkoły podstawowej lub średniej. Dziecko zapisane jest więc do szkoły stacjonarnej, jednakże obowiązek szkolny realizuje poza jej murami. I nie stanowi to przeszkody w dostaniu się na wymarzony kierunek studiów, ponieważ dziecko zdobywa wiedzę i realizuje program zgodnie z wymogami Ministerstwa, po każdym roku szkolnym otrzymuje świadectwo szkolne takie same, jak w tradycyjnej szkole, czerwony pasek też jest dla chętnych.

Co bardzo ważne- ED jest całkowicie bezpłatna nawet, jeśli jest realizowana w szkole prywatnej ( w Warszawie np. w Moraczu).

Według najnowszych danych w Polsce uczy się w domu kilkanaście tysięcy uczniów i liczba ta stale rośnie. Rodzice dostrzegli wiele korzyści płynących z tej alternatywnej formy edukacji, w tym elastyczność i wygodę, jaką oferuje zarówno uczniom, jak i rodzinom.

Dodaj komentarz